KUNST-MEBLE TO:

1Najtańsze meble ekskluzywne na rynku.
2Zawsze darmowy pomiar i wycena.
3Wizualizacja 3D gratis !

Jeśli będą mieć Państwo jakiekolwiek pytania, można pisać również na adres mailowy: kunstmeble@gmail.com.

GODZINY PRACY:

Pon-Pt 9:00 - 18:00
Sob - 9:00 - 15:00
Telefony kontaktowe: (Studio) 796185000,
44 6823655, 602438115, 501659950

Zapoznaj się z naszą najnowszą ofertą mebli kuchennych i sypialnianych.

Typowe aranżacje

Kuchnia z zabudowaną ścianą

W przypadku tego układu zarówno powierzchnia robocza, jak i magazynowa będę niewielkie. Projekt ten należy stosować tylko w przypadku dysponowania bardzo małym budżetem lub niewielkim pomieszczeniem kuchennym, lub kiedy nie będziesz spędzać w kuchni dużo czasu. Jednak nawet w przypadku niewielkiej powierzchni można przecież stosunkowo efektywnie zagospodarować dostępną przestrzeń, korzystając ze sprytnie rozmieszczonych szafek, które zapewnią znacznie więcej przestrzeni magazynowej niż typowe meble kuchenne.

Kuchnia dwurzędowa

Jeżeli kaloryfer lub niski parapet uniemożliwiają realizację układu typu „kuchnia w kształcie litery U”, wówczas dobrym wyjściem jest model kuchni dwurzędowej.
Ponieważ w takim przypadku obie ściany kuchni zostaną wykorzystane jako powierzchnie robocze/magazynowe, nie ma co liczyć na wyznaczenie w niej obszaru do spożywania posiłków. Jeżeli kilka osób będzie gotowało w tym samym czasie, należy zapewnić im dostateczną ilość miejsca do przemieszczania się między meblami.

Kuchnia w kształcie litery L

„Kuchnia w kształcie litery L” to popularny typ układu kuchni. Dzieje się tak, ponieważ wielu architektów projektuje kuchnie, które łatwo się do niego dostosowuje. Jeżeli w przypadku takiego układu położy się nacisk na funkcjonalność, możliwe będzie uzyskanie niewielkich odległości między poszczególnymi obszarami kuchni, a zarazem stworzenie przestronnego wystroju. Dla przykładu: dzięki przemyślanemu wykorzystaniu przestrzeni narożnikowych przedmioty, z których korzystasz na co dzień, będą znajdować się pod ręką. Szafka narożna, np. Magic Corner lub Le Mans, to jeden z polecanych modeli. Coraz popularniejsza staje się szafka Le Mans Hight — produkt ten wykorzystuje pełną wysokość obszaru narożnego. Narożnik kuchni, w którym nie ma żadnych szafek, można wówczas wykorzysta jako miejsce spożywania posiłków.

Kuchnia w kształcie litery U

Układ ten jest niezwykle funkcjonalny a jednocześnie skutecznie wykorzystuje on całą dostępną powierzchnię. Narożniki pokoju mogą zostać użyte jako przestrzeń magazynowa, ponieważ szafki nie wydają się tak masywne, kiedy schowa się je w kątach. „Kuchnia w kształcie litery U” oferuje dużą przestrzeń roboczą, która może jednocześnie być miejscem przechowywania przedmiotów, z których korzystasz codziennie.

Kuchnia w kształcie litery G

Aby zrealizować układ tego typu, potrzebna Ci będzie stosunkowo duża kuchnia. Projekt ten dobrze wpisuje się w ideę życia na otwartych powierzchniach. Krótsza noga litery oddziela wówczas obszar kuchenny od obszaru spożywania posiłków lub salonu.

Kuchnia z wyspą

Układ tego typu rzadko widzi się w kuchniach zamkniętych, ponieważ jego realizacja wymagałaby niezwykle dużego pomieszczenia. Ten rodzaj kuchni wymaga większej powierzchni, niezbędnej do zapewnienia swobodnego ruchu między meblami. Natomiast sytuacja jest odwrotna, kiedy z „wyspy” lub „półwyspu” korzysta się, aby oddzielić kuchnię od obszaru spożywania posiłków, dlatego że oba te rozwiązania są zintegrowane z planem pomieszczeń. Ten rodzaj wystroju kuchni jest idealny dla osób, dla których priorytetem jest prowadzenie rozmów i życie towarzyskie. Dzięki niemu mogą one twórczo i aktywnie oddziaływać na życie rodzinne, a zarazem komunikować się z gośćmi. W tego typu kuchni gotowanie staje się formą aktywności towarzyskiej. Dla każdego znajdzie się w niej miejsce i coś do roboty.
Aby zachować funkcjonalność przy tym układzie, należy się upewnić, że odległości pomiędzy poszczególnymi obszarami kuchni nie są zbyt duże. Przy układzie typu „wyspa” lub „półwysep” należy również pamiętać o zaplanowaniu wystarczającej ilości dodatkowej przestrzeni magazynowej, ponieważ „wyspa” oferuje dość ograniczone możliwości przechowywania. Wysuwaną szafkę typu cargo można umiejscowić przy ścianie, aby skompensować brak przestrzeni magazynowej w obszarze „wyspy”.

TOP